Kategorie:

Często rodzice przyprowadzając dziecko na trening mówią o swoich spostrzeżeniach. Stwierdzają, że dziecko bardzo szybko biega i nikt nie może go dogonić. Widzą, że dziecko szybko uczy się nowych ruchów. Spostrzegają, że dziecko cały czas biega i w ogóle się nie męczy. Widzą talent. Chcieliby ten talent rozwijać.
Dzieci najczęściej robią to, co lubią. Robią to, co sprawia im największą przyjemność. Robią to, co najlepiej im wychodzi.
Talent to wytrwałość w tym robieniu. Możemy dziecku pomóc ten talent rozwijać. Znaleźć miejsce, gdzie będzie mogło robić to, co lubi i nauczyć się czegoś nowego. Pokazać kilka pokrewnych dyscyplin sportu. Pozwolić zasmakować nowych konkurencji. Obserwować i słuchać swoje dziecko.
Talent to pewne wrodzone predyspozycje szybkościowe, wydolnościowe, koordynacyjne czy gimnastyczne. Będzie on predysponował do pewnych określonych dyscyplin sportowych.
Możemy dziecku pomóc rozwijać talent, znaleźć miejsce i osobę, która będzie go wspierać. Ale najważniejsze to rozwijać w dziecku wytrwałość i systematyczność. Żaden talent bez tych dwóch cech nie może uzyskać swojego rozkwitu.
Bardzo często dzieci same dojrzewają do bycia sportowcem. I ta wewnętrzna motywacja jest największą szansą, żeby dziecko wytrwało w swoim postanowieniu.

Tagi:

Komentarze są wyłączone