Kategorie:

1. Lekkoatletyka nie przez przypadek zwana jest KRÓLOWĄ SPORTU. Każdy człowiek rozpoczyna swoją aktywność właśnie od podstawowych umiejętności – nauki chodzenia, biegania, skakania i rzucania. Idealnie jeżeli od samego początku nauczy się właściwej techniki tych najbardziej podstawowych form ruchu.

2. Lekkoatletyka to najbardziej wszechstronna dyscyplina sportu. Dzieci trenujące lekkoatletykę uczą się poprawnie i szybko biegać, daleko skakać i rzucać, utrzymywać odpowiednie tempo biegu, zmieniać kierunki. Ponadto kształtują wydolność i koordynację ruchową poprzez bardzo wszechstronne ćwiczenia.

3. Lekkoatletyka jest podstawą, bazą do wszystkich dyscyplin sportowych. Wielu wybitnych piłkarzy, koszykarzy, wioślarzy, siatkarzy rozpoczynało swoją karierę właśnie od ogólnorozwojowych treningów lekkoatletycznych.

4. Lekkoatletyka nie wymaga dużych nakładów finansowych. W pierwszych latach treningów niepotrzebny jest specjalistyczny sprzęt – wystarczą wygodne buty i strój sportowy.

5. Lekkoatletyka zawiera w sobie wiele różnorodnych konkurencji – idealnie odnajdą się tutaj dzieci szybkie (sprinty, sztafety), skoczne ( skok w dal, wzwyż), wytrzymałe (biegi średnie, w terenie), silne (rzuty), o dobrej koordynacji ruchowej (płotki, tyczka, młot…).

Tagi:

Komentarze są wyłączone